Ar geriau skolintis iš užsienietiškos firmos?

Šiuo metu Europos sąjunga daugiau ar mažiau sujungė didžiąją dalį mūsų mylimo Senojo žemyno šalių. Lietuva visą laiką labai glaudžiai bendradarbiavo su artimiausiomis kaimynėmis kaip Latvija, Estija ar draugė Lenkija. Europai vis labiau globalėjant mes sukuriame vis artimesnius santykius taip pat su kiek tolimesnėmis kaimynėmis: Prancūzija, Anglija, Olandija nebe taip sunkiai pasiekiamos šalys. Galbūt todėl daugelį sprendimų norime priimti tarptautiniu mastu. Paprasčiausiai, tai patogi galimybė, dėl kelių elementarių priežasčių. Pirmiausia, mes tampame vis panašesni vieni į kitus. Nebėra skirtumo tarp prancūzų ir jugoslavų, tad nieko keisto, kad dažnai jų ir mąstymas yra visiškai vienodas. Juolab, Lietuva jau sėdi ant euro krašto, tad labai greitai net ir pirksime naudodamiesi oficialia valiuta, kurią pripažįsta Europa. Taipogi mes priklausome organizacijoms, kaip Nato, Europos Sąjunga… Tai tik atskleidžia mūsų glaudų bendradarbiavimą su artimomis šalimis.

Tokiu atveju visiškai nekeista, kad ir finansus tvarkomės galvodami šiek tiek plačiau. Rodos, euras beveik įžengė į mūsų namus, tačiau Lietuvos kredito kompanijos vis dar nesuteikia galimybių jį pasiimti. Galbūt todėl verta pamąstyti apie artimiausių kaimynų kreditus teikiančias kompanijas. Labiausiai bene visose srityse bendraujame su kaimynine Latvija. Ji pirmoji įsivedė eurą ir laukia, kol mes patrauksime jos keliu taip pat. Tokiu atveju mes ir keliame klausimą: gal geriau skolintis iš Latvijos kreditą teikiančių kompanijų?

Atrais kredits išvertus iš latvių kalbos reiškia greitasis kreditas. Šiuo metu, kaimyninėje šalyje įvedus eurą, būtent šia valiuta ir leidžiama pasiskolinti. Atsakyti į klausimą, kurį suformulavome antraštėje – gana sunku. Priklauso nuo kelių labai akivaizdžių veiksnių, kurie gali koreguoti sprendimą. Paskolos arba latviškai aizdevumi – lygiai taip pat kaip ir lietuviškos yra skiriamos pagal savo dydį, palūkanų normą, galiausiai, laikotarpį, per kurį pinigus reikia gražinti.

  • Kam Jums reikia pinigų? Jei planuojate kurti verslą – skolinti iš latviškos kompanijos, kuri suteikia kreditą eurais – verta. Ypač jei planuojamas verslas bus tarptautinio masto.
  • Jei reikia pinigėlių, kad susimokėtumėte, pavyzdžiui, komunalinius mokesčius, tokiu atveju gal geriau skolintis litais, kadangi pinigų konvertavimas jums atneš minusiuką, kad ir labai mažą.

Pastebėta, kad šiuo metu skolintis eurais verta labiau, kadangi palūkanos tokiu atveju yra šiek tiek mažesnės. Tai įtakojo aspektas, kad litas labai neadekvatus skolinimosi atžvilgiu.

Euras neužilgo labai greitai taps ir mūsų valiuta, tad mes rekomenduojame pradėti prie jo pratintis. Pirmasis žingsnis, kurį galėtumėte žengti yra pasiskolinimas eurais iš kredito kompanijos. Kadangi Lietuvoje tokio pobūdžio kompanijų nėra, kurio galėtų paskolinti tokia valiuta, geriausiai kreiptis į artimiausias firmas. Šiuo atveju tai būtų kaimynė Latvija, kuri visokeriopai pasiruošusi suteikti kreditą broliams lietuviams, jei tik pastarieji pageidauja.

 

Categories: Uncategorized
Tags: